TRZY CZTE RY! Kreatywne pismo dla najmłodszych

TRZY CZTE RY to nowe dzieło dwóch zdolnych polskich ilustratorek – Agaty Królak i Marii Dek. Jest przeznaczone dla przedszkolaków. Zadaliśmy jednej z nich kilka pytań. Zapraszamy do lektury!

Agata Królak – ilustratorka mieszkająca w Gdańsku, współpracuje z wydawnictwem Dwie Siostry. Jest autorką bestsellerowych Wytwórników oraz książek z przepisami dla dzieci. To mi.in. Ciasta, ciastka i takie tam czy Z Działki, z lasu i takie tam. Jej prace znajdziecie w Kukbuku, Wysokich Obcasach i Zwierciadle. Tworzy piękne kartki dla sklepu PIESKOT. Razem z Marią Dek opracowała wcześniej wspomniany kwartalnik TRZY CZTE RY. Dziewczyny od wielu lat tworzą książki dla dzieci. Pobudzają wyobraźnię i przyczyniają się do kreatywnej zabawy z kredką i ołówkiem. Strona Agaty Królak: https://agatakrolak.com/

Stryjova: Agato, Twoje Wytwórniki cieszą się dużym zainteresowaniem dzieciaków i ich rodziców. Czy stąd narodził się pomysł stworzenia czegoś, co będzie ukazywało się bardziej regularnie?

Agata Królak: Źródłem pomysłu nie były bezpośrednio Wytwórniki, a raczej potrzeba zaistnienia kreatywnej prasy dla przedszkolaków. Doświadczenie projektowania wspomnianych wcześniej książek na pewno pomogło. Jednak fakt, że TRZY CZTE RY kładzie bardzo duży nacisk na współtworzenie treści razem ze swoim młodym odbiorcą, wynikał przede wszystkim z naszego myślenia o projektowaniu dla dzieci w ogóle.

trzy czte ry

Pamiętam z czasów mojego dzieciństwa magazyn dla dzieci Świerszczyk, ale prawdziwym hitem była gazeta Kaczor Donald. Prenumerowali ją prawie wszyscy rówieśnicy. Jak było z Wami? Co czytało się, gdy byłyście małe?

Marysia jest obecnie w podróży, więc tym razem wyjątkowo mogę odpowiedzieć tylko za siebie. JAK NAJBARDZIEJ KACZOR DONALD! Poza tym, ważnym elementem mojego dzieciństwa były wszelkiego rodzaju kolorowanki i zeszyty z zadaniami. Łączenie kropek, znajdowanie różnic, labirynty i “dorysowanki”. To faktycznie było coś, co kochałam. Im grubszy zeszyt – tym lepiej!

Z czego czerpiecie inspiracje tworząc TRZY CZTE RY?

Duży wpływ na stworzenie naszej gazety miała brytyjska gazetka dla dzieci ANORAK. To piękny przykład mądrej, zabawnej i kreatywnej treści dla dzieci (w tym wypadku trochę starszych). Ponadto, wielką inspiracją są dla nas same dzieci, jak również nasz zespół. Ttwórcy ilustracji i tekstów, z którymi mamy ogromną przyjemność współpracować.

pismo trzy czte ry

Jak wygląda Wasz przeciętny dzień w redakcji?

To piękne pytanie, bo tak naprawdę nasza redakcja jest wirtualna (śmiech). Na co dzień Marysia mieszka w Białowieży, a ja w Gdańsku i gro kwestii związanych z gazetą ustalamy internetowo. Teraz, pomiędzy dwoma numerami, najwięcej czasu zajmują nam sprawy mejlowe. Rozliczanie sprzedaży, wiadomości do naszych dystrybutorów czy skromne działania marketingowe. Oczywiście z coraz większą parą rusza praca nad kolejnym wydaniem.

Czego możemy spodziewać się po najbliższym numerze?

Solidnej dawki pięknych ilustracji, zabawy i zachęty do wszelkiej twórczej aktywności. Po cichu dodam, że temat kolejnego numeru na pewno nie rozczaruje!

Zapraszamy na fanpage TRZY CZTE RY: Link. Znajdziecie tam linki do ciekawych wydarzeń, propozycje książkowe oraz mnóstwo innych pomysłów na kreatywną zabawę.

Lista miejsc, w których kupicie gazetę: Link

wydanie trzy czte ry czasopismo trzy czte ry magazyn trzy czte ry trzy czte ry pismo ilustrowane pismo trzy czte ry ilustrowane pismo dla dzieci trzy czte ry trzy czte ry ilustracje trzy czte ry polska ilustracja kreatywne pismo trzy czte ry trzy czte ry pismo kreatywneAutorem wykorzystanych w artykule zdjęć jest Magdalena Czajka.