Po niebanalnych opakowaniach czekolad, czas na polskie kosmetyki, które wraz ze swoim ciekawym brandingiem, bardzo wyróżniają się na drogeryjnych półkach.

Dobrze Zapakowane to facebookowy profil, który od kilku lat prezentuje na swojej stronie inspirujące opakowania. Twórcy fanpage’a będą regularnie dzielić się z nami swoimi odkryciami.

1. HAGI COSMETICS

Naturalne kosmetyki z dobrym i krótkim składem opakowane są w minimalistyczny i subtelny branding. Ilustracje nawiązują do kwiatów czy owoców, które znajdziemy wewnątrz produktu. Za projekt odpowiedzialne jest warszawskie studio graficzne Podpunkt.

www.hagi.com.pl

2. JAN BARBA

Ciemne buteleczki są sprowadzane z Holandii. Jak czytamy na stronie producenta kosmetyków, “Firma pracowała nad kolorem szkła przez 7 lat, w małej, manufakturze na Słowenii, produkując każdą butelkę ręcznie. Ostatecznie wprowadzając gotowy produkt w 1991 r. Ciemnofioletowe szkło dostarcza niezrównanej ochrony dla zawartości. Jego tajemnica polega na długości światła, które przenika przez szkło (720–770 bio herz), trwale aktywując i energetyzując strukturę molekularną i właściwości zdrowotne przetrzymywanej substancji.”

Autorem brandingu jest Bartosz Puzio – współzałożyciel marki. Co ciekawe, firma działa w duchu inicjatywy Zero Waste. Opakowania są poddawane recyklingowi, a za ich odesłanie przysługuje nam rabat.

www.janbarba.com

3. YOPE

Kosmetyki, które pokochali nie tylko Polacy. Marka została nominowana do konkursu ELLE Beauty Awards ITALIA 2018. Za piękne opakowania, które zdobią, a nie szpecą łazienkę, odpowiedzialny jest Paweł Piotr Przybył.

Najnowszym produktem Yope są świece:

www.yope.me

4. MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA

Oprawa wizualna naturalnych kosmetyków przypomina apteczne specyfiki z dawnych lat. Jej autorem jest Paris+Hendzel Studio. Jeśli jesteście fanami minimalizmu, ta firma na pewno przypadnie Wam do gustu.

www.ministerstwodobregomydla.pl

5. VIANEK upleciony z polskich kwiatów i ziół

Z wyglądem opakowań wiąże się bardzo ciekawa historia: “Inspiracją do stworzenia marki VIANEK stał się wyjątkowy motyw kwiatowy, który stanowi tradycję, przekazywaną z pokolenia na pokolenie w małopolskiej wsi Zalipie. Jest niezwykle oryginalną, jedyną w swoim rodzaju sztuką ludową, cenioną nie tylko w Polsce.”

“Zdobnictwo zalipiańskie znane było już ponad 100 lat temu, tradycja malowania domów przetrwała do dziś.”

Więcej na: www.vianek.pl/zalipie