Dobrze Zapakowane to facebookowy profil, który od kilku lat prezentuje na swojej stronie inspirujące opakowania. Twórcy fanpage’a będą regularnie dzielić się z nami swoimi odkryciami. Po niebanalnych opakowaniach czekolad, czas na polskie kosmetyki, które wraz ze swoim ciekawym brandingiem, bardzo wyróżniają się na drogeryjnych półkach.

1. HAGI COSMETICS

Naturalne kosmetyki z dobrym i krótkim składem opakowane są w minimalistyczny i subtelny branding. Ilustracje nawiązują do kwiatów czy owoców, które znajdziemy wewnątrz produktu. Za projekt odpowiedzialne jest warszawskie studio graficzne Podpunkt.

www.hagi.com.pl

2. JAN BARBA

Ciemne buteleczki są sprowadzane z Holandii. Jak czytamy na stronie producenta kosmetyków, “Firma pracowała nad kolorem szkła przez 7 lat, w małej, manufakturze na Słowenii, produkując każdą butelkę ręcznie. Ostatecznie wprowadzając gotowy produkt w 1991 r. Ciemnofioletowe szkło dostarcza niezrównanej ochrony dla zawartości. Jego tajemnica polega na długości światła, które przenika przez szkło (720–770 bio herz), trwale aktywując i energetyzując strukturę molekularną i właściwości zdrowotne przetrzymywanej substancji.”

Autorem brandingu jest Bartosz Puzio – współzałożyciel marki. Co ciekawe, firma działa w duchu inicjatywy Zero Waste. Opakowania są poddawane recyklingowi, a za ich odesłanie przysługuje nam rabat.

www.janbarba.com

3. YOPE

Kosmetyki, które pokochali nie tylko Polacy. Marka została nominowana do konkursu ELLE Beauty Awards ITALIA 2018. Za piękne opakowania, które zdobią, a nie szpecą łazienkę, odpowiedzialny jest Paweł Piotr Przybył.

Najnowszym produktem Yope są świece:

www.yope.me

4. MINISTERSTWO DOBREGO MYDŁA

Oprawa wizualna naturalnych kosmetyków przypomina apteczne specyfiki z dawnych lat. Jej autorem jest Paris+Hendzel Studio. Jeśli jesteście fanami minimalizmu, ta firma na pewno przypadnie Wam do gustu.

www.ministerstwodobregomydla.pl

5. VIANEK upleciony z polskich kwiatów i ziół

Z wyglądem opakowań wiąże się bardzo ciekawa historia: “Inspiracją do stworzenia marki VIANEK stał się wyjątkowy motyw kwiatowy, który stanowi tradycję, przekazywaną z pokolenia na pokolenie w małopolskiej wsi Zalipie. Jest niezwykle oryginalną, jedyną w swoim rodzaju sztuką ludową, cenioną nie tylko w Polsce.”

“Zdobnictwo zalipiańskie znane było już ponad 100 lat temu, tradycja malowania domów przetrwała do dziś.”

Więcej na: www.vianek.pl/zalipie