Urodzony w Izraelu grafik Noma Bar jest znany ze swoich słynnych negatywowych ilustracji, dzięki którym w zupełnie nieoczywisty sposób przedstawia dobrze nam znane historie. Jego symboliczne prace idealnie sprawdzają się jako element kampanii reklamowych (Volksvagen), czy też w roli zapadających w pamięć plakatów.

Autor niedawno postanowił wydać retrospektywną publikację ‘Bittersweet’, która będzie podsumowaniem jego dotychczasowej twórczości. A jest co wspominać – artysta współpracował już chociażby z Time Out London, BBC, The Observer, GQ i The Esquire. Jeden z minitomów tego wydawnictwa okazał się być nad wyraz interesujący – część zatytułowana ‘In Out’  jest poświęcona wszystkim erotycznym tematom, których podjął się dotychczas Bar. Oczywiście i w takich scenach autor nie jest dosłowny w swoim przekazie – jego erotyczne ilustracje to prawdziwy majstersztyk, jeśli chodzi formę. Ilustracjom nie brakuje humoru i wrażliwości – w końcu wielokrotnie poruszał w swojej twórczości takie problemy jak bezpłodność, czy homofobia.

– Wydawcy często wybierają mnie do ilustrowania tematyki erotycznej, bo umiem ukazać ten temat w sposób niedosłowny, a jednak poruszający. Myślę, że takie rozwiązanie może zadowalać zarówno wydawców, jak i czytelników – mówi o sobie Bar. Trudno się z tym nie zgodzić!
Zdjęcia książki: httpss://www.dutchuncle.co.uk