Kalendarz Charytatywny od polskich ilustratorów

Czasem wystarczy tylko krok, aby zrobić coś dobrego. Czasem tych kroków należy wykonać o wiele więcej. Aby zorganizować akcję pt. Kalendarz Charytatywny trzeba się trochę nachodzić.

W imieniu organizatorów akcji, zapraszamy na sobotnie spotkanie oraz zachęcamy do zakupu Kalendarza Charytatywnego! Więcej o akcji napisała dla Was Dorota Przybylska z drukomat.pl:

Nie liczyliśmy tych kilometrów, ale statystyki na pewno byłyby ciekawe. Tym bardziej, że znów zabieramy nasze kalendarze w kolejną trasę – najbliższy sobotni wieczór spędzą u Cyrulika Wrocławskiego, ponieważ zaplanowaliśmy tam wyjątkowe wydarzenie i chcemy Cię w to wkręcić!

O godzinie 19.00 na jeden wieczór połączymy dwie przestrzenie: Cyrulik Wrocławski oraz Ubieralnię. Będzie to okazja, aby zobaczyć Kalendarz (który charytatywnie wyprodukowaliśmy z pomocą 13-tu projektantów), kupić go, bądź wziąć udział w licytacji wyjątkowych kart opatrzonych podpisami artystów, którzy brali udział w akcji. Oczywiście, jeśli zdecydujesz, że chcesz spędzić ten wieczór razem z nami. A chcesz, prawda? Wiem, że skoro jesteś tu na blogu, to ilustracje i wzornictwo są Twoim światem. Podejrzewam też, że lubisz wspierać charytatywne wydarzenia, bo artyści to wrażliwcy. Więc jak? Wpadasz?

Wszystkie środki ze sprzedaży kalendarza przeznaczamy na cykliczne warsztaty dla podopiecznych Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Chcemy zaoferować dzieciom udział w długofalowym wydarzeniu, które będzie stwarzało okazję do rozwoju i do kreatywnej zabawy. To nie będzie pojedynczy strzał, ale warsztaty, które dadzą im poczucie szczerego zainteresowania. Licytację poprowadzi Rafał Kwietniewski – aktor związany z Teatrem dla Początkujących oraz „Pierwszą Miłością”. Będzie też smacznie – poczęstunek charytatywnie dostarczy nam Sushi Corner, a piwko zapewni Doctor’s BREW.

Jeśli masz ochotę wesprzeć nasz cel, ale mieszkasz na drugim końcu Polski albo masz już plany na weekend – kup nasz kalendarz online. Możesz też wybrać się do miasta i zajrzeć do swojego ulubionego sklepu. Byliśmy w najciekawszych przestrzeniach w Polsce i zostawiliśmy je tam właśnie dla Ciebie. Widzisz? Mówiłam prawdę z tym chodzeniem!

To jak? Do zobaczenia w sobotę 3. lutego w Cyruliku? Godz. 19.00, ul. Włodkowica 19, Wrocław.

Artyści, którzy zaprojektowali karty kalendarza: Patryk Hardziej, Rafał Kucharczuk, Patrycja Podkościelny, Karol Banach, Nata Trochowska, Ryszard Kaja, Michał Bednarski, Someart, Aleksandra Morawiak / liquid memory collages /, Paweł Mildner, Marcin Wolski, Tomek Pieńczak, Beata Śliwińska / Barrakuz /

Sklepy internetowe i stacjonarne, w których kupisz kalendarz charytatywny:

Katowice: Geszeft, Biksa
Wrocław: PanPablo.pl, Rośliny, Cyrulik Wrocławski
Łódź: Pan tu nie stał, Bardzo rozsądnie
Gdańsk: Sztuka Wyboru
Warszawa: SUPERSALON, Rzeczownik
Kraków: Rzeczy Same

Kalendarz dostępny również na stronie www.drukomat.pl