NAJCIEKAWSZE KALENDARZE NA 2018 ROK

Najciekawsze kalendarze na 2018 rok. Przejrzeliśmy sieć pod ich kątem kątem. Przed Wami zestawienie interesujących kalendarzy ściennych, książkowych oraz dostępnych do samodzielnego wydrukowania.

1. Warzywny Kalendarz, Arctic Betty

Propozycja dla osób szukających wege inspiracji na co dzień. Ilustrowany kalendarz ścienny, stworzony przez ilustratorkę Arctic Betty, przypomni o sezonowych jarzynach. Każdy kwartał to inny zestaw warzyw. Wbrew pozorom nie tylko jesień obfituje w smakowite plony. Premiera kalendarza przewidziana jest na 1. grudnia 2017.

https://arcticbetty.com/

2. Planner Kleks, Papierniczeni

Subtelny planer z mieniącym się kleksem na okładce, detalem widocznym pod pewnymi kątami – można się nim bawić godzinami, szukając ulubionych gradientów. Okładka wykonana jest z szarego papieru z paprochami, a obok kalendarium znajdziecie całą stronę z kropkowanym gridem na notatki. Co ciekawe, daty wpisujemy ręcznie, więc planowanie możemy rozpocząć w dowolnym momencie naszego życia.

https://papierniczeni.pl

3. Kalendarz Zombie, Antek Wajda

Motywem przewodnim tegorocznego kalendarza książkowego jest zombie.

“Kilkadziesiąt rysunków Antka Wajdy opublikowanych w kalendarzu pozwoli Ci przetrwać w świecie i zorganizować się w czasie. Najważniejsze, to nie dać się pożreć! Dlatego w kalendarzu Antek Wajda przekaże Ci MONDROŚĆ MIESIĄCA.” Kupując tę pozycję wspieramy wrocławską niezależną księgarnię Tajne Komplety.

facebook/Tajne Komplety. Księgarnia partnerska Dolnośląskiej Szkoły Wyższej

4. Atogrzywa

Nie jesteśmy obiektywni, Magdalena Kornatowska przygotowała naszą identyfikację wizualną i jesteśmy jej ogromnymi fanami. Jej ilustrowany kalendarz (format A3 lub A4) możemy pobrać za darmo i wydrukować chociażby na domowej drukarce. Dodatkową atrakcją są naklejki, które pomogą oznaczyć nam najważniejsze dni w roku.

https://atogrzywa.com/

5. Sand, Belmondo

Najciekawsze kalendarze. Propozycja skierowana do fanów minimalizmu. Klasyczny terminarz w twardej oprawie zaprojektował Kamil Rekosz. W środku znajdziemy zdjęcie autorstwa Agaty Śliwińskiej.

facebook.com/belmondopublishing

6. Marta Płusa

Kolejną propozycją są kalendarze ścienne od ilustratorki Marty Płusy. Proste, czarno-białe wydruki, pasujące do każdego wnętrza, będziecie mogli zdobyć na warszawskich targach “Wzory”.

httpss://www.facebook.com/plusamarta

7. AntyKalendarz, Bianka Szlachta

Kalendarz książkowy w twardej oprawie, stworzony przez tatuatorę Biankę Szlachtę. Do kupienie w każdym Empiku.

https://www.empik.com/eurograf-kalendarz-ksiazkowy-2018-format-b6-antykalendarz-eurograf,p1166892078,szkolne-i-papiernicze-p

8. Sezonownik

Ilustrowany kalendarz, który w tym roku zabierze nas w podróż po makro i mikro kosmosie. “W Sezonowniku 2018 znajdziecie ogrom praktycznej wiedzy: każdy miesiąc zawiera listę sezonowych warzyw, owoców, dzikich roślin i grzybów / pełne spektrum faz księżyca / godziny wschodów i zachodów słońca”. W środku znajdziecie prace Ewy Maczyńskiej.

https://sezonownik.pl/2018

9. Magdalena Tekieli

Przed Wami przepiękne planery z najnowszej kolekcji Paper Love od Magdaleny Tekieli. Zapinany na gumkę planer zawiera różnorodne karty, które pomagają w organizacji czasu. Planowanie można zacząć w dowolnym momencie roku. Kalendarze możecie kupić na stronie Noteki.

https://noteka.pl/

10. Andrzej Tylkowski, Ilustris

To już 13. edycja kalendarza z parą ilustrowaną przez Andrzeja Tylkowskiego z wydawnictwa Ilustris. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niego życia i utożsamiają się z bohaterami sielankowej historii. Kalendarz ścienny dostaniecie we wrocławskiej galerii Miejsce, na stronie internetowej ilustris.pl oraz w każdym Empiku.

www.ilustris.pl