Noma Bar

Izraelski grafik Noma Bar jest znany ze swoich słynnych negatywowych ilustracji. Artysta w zupełnie nieoczywisty sposób przedstawia dobrze nam znane historie. Jego symboliczne prace idealnie sprawdzają się jako element kampanii reklamowych (Volksvagen) czy też w roli zapadających w pamięć plakatów.

Noma Bar niedawno postanowił wydać retrospektywną publikację ‚Bittersweet’, która będzie podsumowaniem jego dotychczasowej twórczości. A jest co wspominać – artysta współpracował już chociażby z Time Out London, BBC, The Observer, GQ i The Esquire. Jeden z minitomów tego wydawnictwa okazał się być nad wyraz interesujący. Część zatytułowana ‚In Out’  jest poświęcona wszystkim erotycznym tematom, których podjął się dotychczas Bar. Oczywiście i w takich scenach autor nie jest dosłowny w swoim przekazie. Jego erotyczne ilustracje to prawdziwy majstersztyk jeśli chodzi o formę. Ilustracjom nie brakuje humoru i wrażliwości – w końcu wielokrotnie poruszał w swojej twórczości takie problemy, jak bezpłodność czy homofobia.

– Wydawcy często wybierają mnie do ilustrowania tematyki erotycznej. Umiem ukazać ten temat w sposób niedosłowny, a jednak poruszający. Myślę, że takie rozwiązanie może zadowalać zarówno wydawców, jak i czytelników – mówi o sobie Bar. Trudno się z tym nie zgodzić!
ukryta erotyka Noma Bar grafik gołe kobiety we wszpółczesnej ilustracji erotyzm w ilustracji ukryty przekaz w obrazie izraelski grafik cycki ilustracja sex w twórczości ilustratorów ukryte pragnienia mężczyzny
Zdjęcia książki: httpss://www.dutchuncle.co.uk