Zakochaj się w sitodruku

Warszawska pracownia sitodruku Kwiaciarnia Grafiki zaprasza na warsztaty. Sitodruk to jedna z technik grafiki warsztatowej, która pozwala w dość prosty sposób stworzyć autorską pracę. Czy to na papierze, czy na koszulce!

Pracownię od kilku lat budują wspólnie, jako rodzinny biznes, ilustratorka Marta Kwiatek oraz aktywista, grafik i rowerzysta Kwiatek. Możecie ich również kojarzyć jako kolektyw Kwiatuchi.

„Zakochaj się w sitodruku” to warsztat specjalny, który dedykują tym, którym do tej pory brakowało śmiałości, aby spróbować zaznajomienia się z sitem. Postarają się Was w nim rozkochać.

Podczas trwania warsztatu własnoręcznie wydrukujecie swoją grafikę. Ale i nabędziecie wiedzę, która pozwoli zbudować własną pracownię sita.

Sitodruk zwykle czytany jest poprzez jakiś wzór na torbie czy koszulce, który definiuje nam tę technikę jako pragmatyczne działanie. Jednakże sito, to przede wszystkim grafika. Przenoszona za pomocą sit i ścieraka na różne podłoża za pomocą własnych rąk. Wszystko zaczęło się gdzieś w Japonii, gdzie ręcznie malowane kiedyś kimona były dostępne wąskiej grupie społecznej. Drukowane sitami stały się dostępniejsze. Ten egalitarny charakter sitodruku nam bardzo pasuje, gdyż sami używamy go głównie do drukowania swoich i nie swoich grafik, które dzięki temu, że pojawiają się w serii, pozwalają cenę ustalić na bardzo demokratycznym poziomie.

Na warsztacie „Zakochaj się w sitodruku” poznasz cały proces „od A do Z”. Począwszy od przygotowania sita, naświetlenia matrycy, aż po sam druk. Czas trwania to 5 godzin plus.
Każdy z uczestników otrzyma dyplom!

Termin: 9. marca 2019 r.

Miejsce: Kwiaciarnia Grafiki, ul. Smulikowskiego 6/8, Warszawa, drugie podwórko, suterena

Zapisy na: https://graphicsflowershop.com/products/warsztat-sitodruku-zakochaj-sie

Kwiaciarnia Grafiki to pracownia sitodruku, studio projektowe. Jedyna galeria w Polsce, która prezentuje prace wykonane technikom sitodruku. Prowadzi również sklep internetowy graphicsflowershop.com gdzie sprzedaje artefakty (grafiki, plakaty, koszulki) sztuki sitodruku.